genç birikim derneği
“İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” Şeyh Edebâli
facebook twitter google blogspot linked in youtube
 
Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi
 
BASIN BÜLTENİ
 
 
 
 
 
Genç Birikim Derneği (GencBirDer) ve Onkoloji Hastaları Derneği (Onko-Sev)  
Kadın Kanserlerine Karşı Farkındalık Oluşturmak Amacıyla
“RIDE 4 WOMEN” İçin Pedal Çevirecek 
 
 


Genç Birikim Derneği (GencBirDer) ve Onkoloji Hastaları Derneği (Onko-Sev) kadın kanserlerine dikkat çekmek ve destek olmak amacı ile “Ride 4 Women”  etkinliğinde pedal çevirecek.


Genç Birikim Derneği Başkanı Salih Yüce  etkinlikle ilgili şu bilgileri verdi:
“Kadın kanserlerine karşı farkındalık oluşturmak amacıyla tüm dünyada farklı etkinlikler düzenleniyor. Bu etkinliklerden biri olan “Ride 4 Women” kapsamında profesyonel bisikletçiler, her yıl Avrupa’nın birkaç ülkesinde pedal çeviriyorlar. T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ve Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneğinin işbirliğiyle düzenlene etkinlikte Genç Birikim Derneği olarak Derneğimizi ve Muş ‘u temsilen yer alıp destek vereceğiz.

Etkinlik 2016 yılında T.C. Sağlık Bakanlığı Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığı ve Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneğinin işbirliğiyle düzenleniyor. Bu yılki program Viyana’dan başlayacak. Sonrasında sırasıyla Macaristan, Hırvatistan, Sırbistan, Bulgaristan ve Yunanistan’ı geçecek olan bisikletçiler 13 Mayıs 2016 tarihinde İpsala Sınır Kapısı’ndan ülkemize giriş yaptıktan sonra Çorlu üzerinden İstanbul’la ulaşacak.

11 Mayıs 2016 tarihinde ise bir başka bisikletli grubu Ankara’dan yola çıkarak Bolu, Düzce, Sakarya, güzergahından gelen grupla İstanbul’da buluşacak. 14 Mayıs 2016 akşamı pembe renkte ışıklandırılacak Boğaziçi Köprüsü’nden, iki güzergahtan gelen tüm ekipler ile kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları 15 Mayıs 2016 tarihinde bisikletleriyle geçiş yaparak bu zorlu mücadelenin bu yılki ayağını sonlandıracak.

Bu yıl kadın kanserleri yıllı olacak. Kadın kanserlerine dikkat çekmek için Genç Birikim Derneği ve Onko-Sev olarak bizde Muş'tan gelip pedal çevireceğiz, “Kadın Kanserlerine Dur!“ diyeceğiz. Bizim adımıza orda olmak isteyen dostlarımızı ve destekleri  bekliyoruz.”

 
TC Sağlık Bakanlığı Kanser Daire Başkanımızın Başkan Yardımcılığını yürüttüğü Avrupa Jinekoloji Onkoloji Derneği işbirliğiyle toplum bilincinin geliştirilmesi amacını güden etkinlik, sivil toplum kuruluşları, sendikalar, kamu kurum ve kuruluşlarında çalışanlar ile birlikte Boğaziçi Köprüsü'nü bisikletli ya da yaya geçmek isteyen herkesin katılımına açık durumda.
 
 
15 Mayıs 2016 Pazar günü İstanbul'da gerçekleşecek olan etkinlik programı:
 
• 08:00 Katılımcıların Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’nde toplanması (Tişört, forma, şapka dağıtımı, çay / kahve ikramı)
• 09:15 Basın Açıklaması
• 09:30 Etkinliğe bisikletle katılacakların, bisikletleriyle Boğaziçi Köprüsü'ne hareketi, yürüyerek katılacakların, otobüsle köprü alanına transferi
• 10:00 Tüm grupların aynı anda start alması ve köprünün geçilmesi (1650 m). Köprü ortasına gelindiğinde aile fotoğrafı çektirilecek ve dağıtılan balonlar uçurulacaktır.
• 10:30 Tüm grupların finiş alanında toplanması, fotoğraf çekimi, basın açıklaması ve ikram
• 11:00 İsteyen katılımcıların bisikletleriyle beraber Yıldız Teknik Üniversitesi Beşiktaş Kampüsü’ne transferi
 

 

 
Etkinlik hakkında detay bilgi için :
http://pembepedallar.com/index.html
Katılmak için www.kanser.gov.tr adresindeki ücretsiz kayıt formunu doldurmak
 
 
Genç Birikim Derneği ve Onko-Sev adına katılmak için www.kanser.gov.tr adresindeki kayıt formunda; ''Katıldığınız Kurumu''(STK) ve ''Kurumunuzu Belirtiniz'' (Genç Birikim Derneği /Onko-Sev) bölümlerini doldurunuz ve kaydediniz. Grubumuzu oluşturabilmemiz ve takip edebilmemiz için ad-soyad ve iletişim bilgilerinizi lütfen bize bildiriniz.
 
Salih Yüce : salih_yuce@yahoo.com
Tel:0436 212 86 68 GSM: 0541 8087573
Genç Birikim Derneği
E-posta : info@gencbirikim.org

 


 
Copyright © gencbirikim.org
designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT