genç birikim derneği
“İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” Şeyh Edebâli
facebook twitter google blogspot linked in youtube
 
Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi
 
 
 
!F İSTANBUL 2017 BAĞIMSIZ FİLMLER FESTİVALİ MUŞ'ta...
 
 
24 Şubat Cuma : Saat 19:00 Tanna
25 Şubat Cumartesi : Saat 13:00 Dev
25 Şubat Cumartesi : Saat 16:00 Camdan Sanatlar
26 Şubat Pazar :Saat 13:00 Bir Günde Hindistan
26 Şubat Pazar :Saat 16:00 Koca Dünya

Yer : Muş Gençlik Merkezi
Detaylı Bilgi İçin : 0541 808 75 73

Festivalden elde edilecek olan gelir, Muş ilimizde 3 anaokuluna oyuncak kampanyası için değerlendirilecektir.

 

!f İstanbul Uluslararası Bağımsız Filmler Festivali, 2002’den bu yana 80.000 kişilik izleyici kitlesiyle kültür sanat hayatına yeni bir soluk getiren, dünyanın her yanından farklı bakışları sinemaseverlerle buluşturan ve düzenlediği partiler, atölyeler ve çeşitli etkinliklerle programını zenginleştiren bir oluşum.

Her yıl İstanbul'da, Ankara'da ve İzmir'de Cinemaximum Sinemalarında Şubat ve Mart aylarında izleyicisiyle buluşan festival, filmleri farklı ve güncel temalar altında toplayarak izleyicisine ulaştırıyor. Bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilen 'alternatif dağıtım ve paylaşım' projesi !f ² ile, Türkiye ve komşu ülkelerde 30'dan fazla kente festival ruhu taşıyor.

'!f Türkiye'den Kısalar' bölümüyle yüzlerce genç yönetmeni bir araya getiren !f, $10.000 ödüllü uluslararası yarışması '!f !nspired / Keş!f' ile dünyanın farklı ülkelerinden gelen 9 filmi ve tanınmış sinema profesyonellerini davet ederek İstanbul'u yenilikçi sinemanın merkezlerinden biri haline getirmeyi amaçlıyor. Festivalin 2014 yılında başlayan diğer yarışmalı bölümü 'Love & Change / Aşk & Başka Bi’ Dünya' ise başka bir dünya hayaline tutkulu filmleri uluslararası bir paylaşım platformunda bir araya getiriyor. Yarışma, başka bir dünya hayaline $10.000’lık bir ödülle katkıda bulunuyor.

 

 

!f İstanbul 2016'dan...

2016 !f İstanbul festivali 15. yılında "!f İstanbul Birleştiriyor!" sloganıyla perde açtı ve festivale katılacakları "Armağan Ekonomisi" usulüyle paylaşımlarda bulunmaya teşvik etti. Biz de 2016 İf Film Festivalinde; Giriş: "Bir Kişi=Bir Oyuncak"''BİR OYUNCAKLA SEN DE UMUT OL'' dedik.

Festivalin Muş ayağı olarak bizler 26-27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul gösterimleri ile eşzamanlı izledik. Toplumsal duyarlılık oluşturmak adına köy okullarında dağıtılmak üzere her katılımcı için bir oyuncak talep ettik, "Bir Oyuncakla Sen De Umut Ol!" dedik.Filmlere girişler bilet/davetiye yerine "Bir Kişi=Bir Oyuncak" şeklinde gerçekleştirdik.

 

!f İstanbul Bağımsız Film Festivalinden bilet yerine topladığımız oyuncaklar Hasköy Gökyazı köyü anaokuluna OnkoSev Başkanı Sayın Tekin Güler, Milli Eğitim Müdür Yardımcsı Mahmut Karakaya ve Hasköy İlçe Milli Eğitim Müdürü Necdet Bozyel tarafından teslim edildi. !f², İstanbul Film Festivali kapsamında gerçekleştirdiğimiz projemize katkı sağlayan Milli Eğitim camiasına, Cevdet Arslan'a ve emeği geçen herkese teşekkür ederiz.
 
 
 
 
Copyright © gencbirikim.org
designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT