genç birikim derneği
“İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” Şeyh Edebâli
facebook twitter google blogspot linked in youtube
 
Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi
 
 
!F İSTANBUL FİLM FESTİVALİ CANLI OLARAK AYNI ANDA MUŞ’TA
 
 
 
!f² FESTİVAL COŞKUSUNU 33 ŞEHRE TAŞIYOR!

İş Bankası Maximum Kart ve İş'te Üniversiteli partnerliğinde, Anadolu Kültür danışmanlığında ve Mediatriple’ın sağlayacağı altyapı ile gerçekleşecek olan !f², festival coşkusunu 33 şehre taşıyor!Festivalin İstanbul’daki son üç günü, 26-27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul gösterimleri ile eşzamanlı gösterilecek 5 film, Mediatriple tarafından sağlanacak altyapı ile sizlere ulaşırken, film gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak ve internet üzerinden canlı yayınlanacak olan sohbetleri izleyebileceksiniz.

İf ²,bir festival tarafından dünyada ilk kez gerçekleştirilmiş bir ‘alternatif dağıtım ve paylaşım’ projesi. Altı yıl önce yeni yollar arayışıyla başladığımız hikayede dijital yayın teknolojisiyle yeni beraberlikler yaratabileceğimizi, dünyayı farklı bakışlarla görmemize yol açan filmleri daha fazla izleyici ile paylaşabileceğimizi umduk. Hayalimizi gerçekleştiren alternatif dağıtım projesi !f ² oldu ve 33 şehirde 50 ortakla geniş bir !f ailesi oluştu. Bu sadece Türkiye değil, dünyadaki film festivalleri arasında da takip edilen bir model oldu..

"!f İstanbul Birleştiriyor!"

!f İstanbul koordinasyon ekibi festivalin 15. yılında "!f İstanbul Birleştiriyor!" sloganıyla perde açıyor ve festivale katılacakları "Armağan Ekonomisi" usulüyle paylaşımlarda bulunmaya teşvik ediyor,!f böylece birleştiriyor.

Armağan ekonomisi para alışverişi olmadan,katılımcıların hediyelerini sunmalarıyla gerçekleşiyor. !f koordinasyon ekibi armağan ekonomisi skalasını geniş tutuyor: "Dileyenler bir kitap getirerek değiş-tokuş edebilir ya da birinin bulup okuması için mekana bırakabilirler. Sanatçılar resim veya fotoğraf hediye edebilir. Bir arkadaş grubu toplanıp varsa mekanın bir ihtiyacını karşılayabilir. Arabası olan gösterimlere gelecek olanlara şoförlük yapabilir. Seçenek çok, hayal gücü sınırsız." diyor.

 

Giriş: "Bir Kişi=Bir Oyuncak"
''BİR OYUNCAKLA SEN DE UMUT OL''

Festivalin Muş ayağı olarak bizler, toplumsal duyarlılık oluşturmak adına köy okullarında dağıtılmak üzere her katılımcı için bir oyuncak talep ediyor, "Bir Oyuncakla Sen De Umut Ol!" diyoruz. Filmlere girişler bilet/davetiye yerine "Bir Kişi=Bir Oyuncak" şeklinde olacak. Katılım için aşağıdaki başvuru formunu doldurmanız ve oyuncağınızı kapıp gelmeniz yeterli...

Festivalin İstanbul’daki son üç günü, 26-27-28 Şubat tarihlerinde İstanbul gösterimleri ile eşzamanlı göstereceğimiz 5 film, Mediatriple tarafından sağlanacak altyapı ile sizlere ulaşırken, film gösterimlerinden sonra yönetmenlerle yapılacak ve internet üzerinden canlı yayınlanacak olan sohbetler her yerden izlenebilecek.

!F ² 2016 FİLMLERİ

1-Cennet (Yönetmen: Sina Ataeian Dena)
2-Hızın Kızları Speed Sisters - The Film (Yönetmen: Amber Fares)
3-Mustang Film - Türkiye (Yönetmen: Deniz Gamze Ergüven)
4-Ormana Doğru (Yönetmen: Patricia Rozema)
5-Sonita (Yönetmen: Rokhsareh Ghaemmaghami)

Gösterim Yeri : Uğur Lisesi Konferans Salonu/LCW Mağazası Üstü
Giriş İçin: Bir Kişi=Bir Oyuncak

Gösterim Gün ve Saatleri
26 Şubat Cuma
19:00 Ormana Doğru/İnto the Forest

27 Şubat Cumartesi
13:00 Mustang
16:00 Hızın Kızları/Speed Sisters

28 Şubat Pazar
13:00 Sonita
16:00 Cennet/Paradise

 

Başvuru için aşağıdaki formu doldurunuz.

 
 
 
 
Copyright © gencbirikim.org
designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT