genç birikim derneği
“İnsanı Yaşat Ki, Devlet Yaşasın” Şeyh Edebâli
facebook twitter google blogspot linked in youtube
 
Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi Genc Birikim Dernegi
 
ÖDÜL VE TAKDİRLERİMİZ
 
 

'' 81 İL 81 PROJE''

Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip ERDOĞAN’ın 10.05.2013 tarihinde İstanbul’da düzenlenen 81 il 81 Proje programında Salih Yüce ve Genç Birikim Derneği çalışmaları ile ilgili konuşmaları; “Muş’tan Salih Yüce kardeşimiz, o da 1977 doğumlu. Liseyi bitirdikten sonra maalesef ‘yumuşak doku’ kanserine yakalanmış. Rabbim şifalar versin. Ama bu amansız hastalık dolayısıyla hayata küsmüyor, yılmıyor. 99’dan 2002 yıllarına kadar kemoterapi ve radyoterapi tedavisi görüyor. 2004 yılına kadar sık aralıklarla kontrol altında tutuluyor. 2004’te Ulusal Ajans Gençlik Programı ile tanışarak Avrupa Birliği projeleri konusunda profesyonel deneyim elde etmeye başlıyor. 2005’te ilk yurtdışı deneyimini yaşıyor. Bu programla birlikte hayatı değişen Salih kardeşimiz 2006 yılında Genç Birikim Derneği’ni kurarak gençlerle birlikte kanseri anlatmaya ve toplumu bilinçlendirmeye başlıyor.

Muş’tan her yıl ortalama 100 gencin Avrupa’ya gitmesine öncülük ediyor. Ulusal Ajans aracılığıyla Avrupa’da da ilk kez kanser alanında proje gerçekleştiren bu kardeşimiz uluslararası onkoloji günleri düzenlemeye başlıyor ve mobil tarama aracının temini gibi önemli projeler yürütüyor. Bu çalışmaları nedeniyle kendisine 2011 yılında Sağlık Bakanlığımız tarafından da ödül verildi. 2011 yılında AB Komisyonu tarafından Avrupa Kanser Haftasında ‘Kansere Karşı Sivil Toplumun Önemi’ konulu bir konuşma yapmak üzere Brüksel’e davet edildi. Bu gönüllülük çalışmalarına da halen devam ediyor. Kendisini kutluyorum. Tebrik ediyorum. İşte olay budur değerli kardeşlerim. Ufkunu, vizyonunu geliştirmek farklı kültürlerle iletişime geçmek, medeniyetler arasında köprüler kurmak budur. ”
 

ULUSAL KANSER HAFTASI ÖDÜLLERİ 2014

Hacettepe Üniversitesi, Gazi Üniversitesi, Yıldırım Beyazıt Üniversitesi, İstanbul Üniversitesi, Dokuz Eylül Üniversitesi, MECC (Ortadoğu Kanser Konsorsiyumu), ASCO (Amerikan Klinik Onkologlar Derneği), IAPC (Uluslararası Kanser Araştırma Ajansı ) ve Sağlıkta Umut Vakfı (SUVAK) işbirliği ile gerçekleştirilen Ulusal Kanser Sempozyumu Ankara Rixos otelde 2-4 Nisan 2014 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Kanser Daire Başkanlığının organize ettiği sempozyumda farklı alanlarda ödüller dağıtıldı. Sağlık Bakanımız Sayın Prof. Dr. Mehmet Müezzinoğlu’nun açılışını yaptığı sempozyum da; 2014 Onkoloji Hizmet Ödülü: Başkent Üniversitesi İzmir Zübeyde Hanım Araştırma ve Uygulama Hastanesi Merkez Müdürü olarak görevini sürdürmekte olan Prof. Dr. Namık Çevik’e ,Yerli Yatırım Teşvik Ödülü: Yerli ilaç üretiminde yapmış olduğu yatırımlardan dolayı Onko-Koçsel’e verildi.

Sosyal sorumluluk ve Sivil Toplum Kuruluşları arasında başarılı çalışmalarında değerlendirlidiği ödül kategorisinde; Azmin Zaferi Ödüllü: Hayatlarının çeşitli döneminde kanserle mücadele ederek başarılı olan Engin Öztürk, Nehir Kayar, Pınar Kara Kadayıfçılar, Nesrin Çatalyürek, Ali Gerçek, Türkan Karacan Algın ve Salih Yüce’ ye Bakanımız tarafından plaket verildi.
 

ULUSAL KANSER HAFTASI ÖDÜLLERİ 2011

3-7 Nisan 2011 Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında Genç Birikim Derneği Sağlık Bakanlığı tarafından ödüllendirildi.

Sağlık Bakanlığı Kanserle Savaş Daire Başkanlığı, Ortadoğu Kanser Konsorsiyumu (MECC) ve Ulusal Kanser Danışma Kurulu işbirliği ile Ankara Rixos Otel’de 1-7 Nisan 2011 Kanser Haftası etkinlikleri kapsamında düzenlenen ödül töreninde kanser önleme çalışmalarına yaptığımız katkılardan dolayı dönemin Sağlık Bakanı Sayın Prof.Dr. Recep Akdağ tarafından Genç Birikim Derneği adına ödül verilmiştir.

 

MUŞ GENÇLİK YAŞAM MERKEZİ PROJEMİZLE FİNALİST OLDUK 2009

Dünya Bankası, küresel mali kriz ortamında gençlerin eğitim ve istihdamına katkıda bulunmak amacıyla geliştirdiği proje ile bankanın Türkiye ofisi tarafından “Yaratıcı Kalkınma Fikirleri” adıyla bir yarışma düzenlendi. Yarışmayla Türkiye’de gençliğe yönelik projelere hibe finansmanı sağlanması ve Türkiye’nin geleceği için gençliğin karşı karşıya kaldığı güçlükler ve büyük fırsatlar hakkında farkındalığı artırmayı amaçlıyor. Genel olarak, gençlikle ilgili toplumsal girişimlerin desteklenmesi ve Türkiye’de gençlerin yaşamlarını iyileştirmek için somut projelerin hayata geçirilmesinin hedeflendiği projede ayrıca, büyüme potansiyeline sahip ve Türkiye genelinde tekrarlanabilecek proje fikirlerinin tespit edilmesi ve pilot uygulamalar olarak desteklenmelerine özel bir önem veriliyor.

 
 

 


 
Copyright © gencbirikim.org
designed by Dijital Ajansım - CONTIVENT